Alumni News

List of 3 news stories.

View All News
Should your name or picture be on this page? We want to know! Please email Stephen Lewis at lewiss@stcva.org.

Alumni Athletes

List of 2 items.

  • Current Alumni Athletes

    Here's a list of St. Christopher's alums who are active student-athletes or athletes in professional sports, with links to their college or professional pages.
     
    Click on the person's name to go to their college or professional sports page. If you or anyone you know of is missing from this list, e-mail Stephen Lewis (lewiss@stcva.org).

    COMMITMENTS
    Class of 2019

    Sean Hogan - Tennessee, Swimming

    Hartley Jordan - Richmond, Lacrosse

    Alexander Levengood - William & Mary, Soccer
    - 4/19/18 - Levengood '19 headed to the Tribe

    Class of 2018
    Jens Ames - Washington & Lee, Football
    - 10/12/17 - Ames '18 chooses Washington & Lee

    Hunter Andrews - Roanoke, Baseball
    - 10/30/17 - Andrews '18 headed to Roanoke

    Nick Biddison - Virginia Tech, Baseball

    Drew Brockwell - Virginia Tech, Golf
    10/14/15 - Golfer Brockwell '18 commits to Virginia Tech

    Carter Davis - American, Wrestling
    - 10/4/17 - Davis '18 chooses American

    Will Forrest - UNC, Football

    Clifford Foster - VCU, Golf

    Maddison Furman - VCU, Baseball
    1/6/16 - Furman '18 commits to VCU

    Gray Hart - UVA, Wrestling
    - 12/5/17 - Hart '18 headed to UVA

    Justin Jasper - Richmond, Football
    - 8/8/17 - Jasper '18 picks Richmond

    Connor Johnson - Virginia Tech, Golf
    - 10/27/16 - Johnson '18 is a Hokie

    Harrison Rice - Virginia Tech, Track & Field
    - 12/7/17 - Rice '18 commits to Virginia Tech

    Henry Schroeder - JMU, Football
    - 8/3/17 - Schroeder '18 commits to JMU

    William Tappen - JMU, Football
    - 1/18/18 - Tappen '18 to JMU

    Burke Widhelm - Furman, Lacrosse
    - 8/10/17 - Widhelm '18 to Furman

    ACTIVE ALUMNI FOR 2017-18 SEASON
    Class of 2017
    Willy Bemiss - Wake Forest, Football

    Ameer Bennett - Delaware State, Basketball
    - 4/20/17 - Bennett '17 commits to Delaware St.

    Thomas Branch - VMI, Swimming

    Jackson Deal - Christopher Newport, Lacrosse

    Simon Fitch - George Washington, Soccer
    4/14/16 - Fitch '17 to George Washington

    Jack Gillenwater - Sewanee, Lacrosse
    - 7/27/16 - Gillenwater '17 commits to Sewanee

    Tanner Hood - Brown, Wrestling

    Gareth Mancini - Mary Washington, Swimming

    Hayden Mitchell - Virginia, Football

    Allan Pedin - Christopher Newport, Track and Field

    Alexander Petrie - Lafayette, Basketball
    - 8/24/16 - Lafayette's the place for Petrie '17

    Skyler Petrie - Muhlenberg, Baseball

    Sheldon Towell - Hampden-Sydney, Football

    Drake Wielar - Davidson, Swimming
    - 11/9/16 - 2016 Fall Signing Day

    Ross Williams - Sewanee, Track & Field

    Class of 2016
    Ross Abrash - Richmond, Baseball, So.
    - 9/30/15 - Abrash '16 to Richmond
    Coleman Andrews - Sewanee, Golf, So.
    - 4/28/16 - Andrews to gols at Sewanee
    Jeb Bemiss - Cornell, Baseball, So.
    - 12/17/15 - Bemiss '16 headed to Cornell
    Matthew Fernandez - Richmond, Tennis, So.
    - 11/10/15 - Fernandez '16 headed to Richmond
    Jack Hodgson - Washington & Lee, Lacrosse, So.
    - 4/13/16 - Hodgson '16 to W&L
    Sean Menges - Richmond, Lacrosse, So.
    - 11/11/15 - Six Saints make it official
    Boyd Peete - Washington & Lee, Golf, So.
    - 3/31/16 - Peete '16 picks W&L
    Joey Prata - Virginia Tech, Wrestling, So.
    10/15/15 - Prata '16 headed to Virginia Tech
    Drew Romig - North Carolina, Soccer, So.
    Nick Sherod - Richmond, Basketball, So.
    - 7/31/15 - Sherod '16 headed to Richmond
    Charlie Swanson - Michigan, Swimming, So.
    - 9/29/15 - Swanson '16 headed to Michigan
    Tazle Sumpter - Richmond, Football, So.
    - 7/31/15 - Sumpter '16 will join Richmond
    Brandon Thomas - Virginia Tech, Track & Field, So.
    - 3/29/16 - Thomas '16 commits to Virginia Tech
    Ben Vaeth - Sewanee, Soccer, So.
    - 3/23/16 - Vaeth '16 to Sewanee

    Class of 2015
    Steven Atkinson - Roanoke, Baseball, Jr.
    - 4/30/15 - Atkinson '15 headed to Roanoke
    Trey Berry - DePauw, Swimming, Jr.
    - 4/23/15 - Berry '15 to DePauw
    Myles Brown - UNC Charlotte, Soccer, So.
    - 7/24/14 - Notre Dame it is for Brown '15
    Jacob Hale - Christopher Newport, Lacrosse, Jr.
    - 7/29/14 - Hale '15 headed to CNU
    Thomas Lynde - Sewanee, Lacrosse, Jr.
    - 5/6/15 - Lynde '15 to Sewanee
    Sam Partee - Haverford, Baseball, Jr.
    - 4/23/15 - Partee '15 to Haverford
    Jacob Roberson - Richmond, Football, Jr.
    - 4/9/15 - Roberson '15 to Richmond
    Duncan Rogers - Richmond, Football, Jr.
    Henry Stillwell - Cornell, Football, Jr.
    - 2/4/15 - Signing Day
    Garrett Taylor - Penn State, Football, RS-So.
    - 2/4/15 - Signing Day
    Fleet Wallace - Cornell, Lacrosse, Jr.
    - 4/25/14 - Wallace '15 commits to Cornell
    Parker Widhelm - Furman, Lacrosse, Jr.
    - 11/14/13 - Widhelm '15 to Furman

    Class of 2014
    Coleman Adams - Lacrosse, Randolph-Macon, Sr.
    5/7/15 - Adams earns all-ODAC honors
    John Burke - Lacrosse, Hampden-Sydney, Sr.
    Baxter Carter - Tennis, Randolph-Macon, Sr.
    Matt Dunlevy - Baseball, VMI, Sr.
    Alex Essex - Football, Georgia, Sr.
    - 3/6/14 - Essex headed to Georgia
    Austin Fockler - Golf, Hampden-Sydney, Sr.
    Ganon Hingst - Football, Richmond, FB, RS-Jr.
    Sam Moffatt - Soccer, VMI, Sr.
    Chandler Shaheen - Lacrosse, Hampden-Sydney, Sr.

    Class of 2013 
    Jack English - Football, Virginia, OT, RS-Sr.
    Robert Janis - Wrestling, Notre Dame College, RS-Sr.

    Class of 2012
    Landrum Tyson - Football, Hampden-Sydney, Sr.

    Class of 2007
    Austin Wates - Baseball, Oklahoma City-Class AAA, OF (Houston Astros, 3rd-round draft pick)
  • Year-by-Year athletes

    A list of alums who played collegiate athletics and beyond. Please e-mail Stephen Lewis (lewiss@stcva.org) with pertinent info if you or someone you know is missing from this list.
    Class of 2017
    Willy Bemiss - Wake Forest, Football

    Ameer Bennett - Delaware State, Basketball
    4/20/17 - Bennett '17 commits to Delaware St.

    Thomas Branch - VMI, Swimming

    Jackson Deal - Christopher Newport, Lacrosse

    Simon Fitch - George Washington, Soccer
    4/14/16 - Fitch '17 to George Washington

    Jack Gillenwater - Sewanee, Lacrosse
    7/27/16 - Gillenwater '17 commits to Sewanee

    Tanner Hood - Brown, Wrestling

    Gareth Mancini - Mary Washington, Swimming

    Hayden Mitchell - Virginia, Football

    Allan Pedin - Christopher Newport, Track and Field

    Alexander Petrie - Lafayette, Basketball
    8/24/16 - Lafayette's the place for Petrie '17

    Skyler Petrie - Muhlenberg, Baseball

    Sheldon Towell - Hampden-Sydney, Football

    Drake Wielar - Davidson, Swimming
    11/9/16 - 2016 Fall Signing Day

    Ross Williams - Sewanee, Track & Field

    Class of 2016

    Ross Abrash - Richmond, Baseball
    9/30/15 - Abrash '16 to Richmond

    Coleman Andrews - Sewanee, Golf
    4/28/16 - Andrews to gols at Sewanee

    Jeb Bemiss - Cornell, Baseball
    12/17/15 - Bemiss '16 headed to Cornell

    Will Cox - Davidson, Swimming
    12/17/15 - Cox '16 headed to Davidson

    Joey Cuevas - William & Mary, Cross Country/Track
    3/24/16 - Cuevas '16 is W&M bound

    Matthew Fernandez - Richmond, Tennis
    11/10/15 - Fernandez '16 headed to Richmond

    Jack Hodgson - Washington & Lee, Lacrosse
    4/13/16 - Hodgson '16 to W&L

    Sean Menges - Richmond, Lacrosse
    11/11/15 - Six Saints make it official

    Boyd Peete - Washington & Lee, Golf
    3/31/16 - Peete '16 picks W&L

    Joey Prata - Virginia Tech, Wrestling
    10/15/15 - Prata '16 headed to Virginia Tech

    Drew Romig - North Carolina, Soccer

    Nick Sherod - Richmond, Basketball
    7/31/15 - Sherod '16 headed to Richmond

    Jack Spruill - Sewanee, Football

    Charlie Swanson - Michigan, Swimming
    9/29/15 - Swanson '16 headed to Michigan

    Tazle Sumpter - Richmond, Football
    7/31/15 - Sumpter '16 will join Richmond

    Brandon Thomas - Virginia Tech, Track & Field
    3/29/16 - Thomas '16 commits to Virginia Tech

    Ben Vaeth - Sewanee, Soccer
    3/23/16 - Vaeth '16 to Sewanee

    Class of 2015
    Steven Atkinson - Roanoke, Baseball, So.
    4/30/15 - Atkinson '15 headed to Roanoke

    Wilson Bedell
     - Furman, Lacrosse
    7/24/14 - Bedell picks Furman

    Trey Berry - DePauw, Swimming
    4/23/15 - Berry '15 to DePauw

    Myles Brown - Notre Dame, Soccer
    7/24/14 - Notre Dame it is for Brown '15

    Thomas Cottrell - Hampden-Sydney, Lacrosse, So.

    Patrick Dotter - Randolph-Macon, Lacrosse, So.

    Jacob Hale - Christopher Newport, Lacrosse
    7/29/14 - Hale '15 headed to CNU

    Kameron Holloway - Randolph-Macon, Soccer

    Grant Johnson - Christopher Newport, Lacrosse
    5/7/15 - Johnson '15 CNU bound

    Carrington Lanier - Hampden-Sydney, Wrestling

    Thomas Lynde - Sewanee, Lacrosse
    5/6/15 - Lynde '15 to Sewanee

    Sam Partee - Haverford, Baseball
    4/23/15 - Partee '15 to Haverford

    Jacob Roberson - Richmond, Football
    4/9/15 - Roberson '15 to Richmond

    Henry Stillwell - Cornell, Football
    2/4/15 - Signing Day

    Garrett Taylor - Penn State, Football
    2/4/15 - Signing Day

    John Tyson - Hampden-Sydney, Football, Fr.

    Cody Valenzuela - Roanoke, Baseball

    Fleet Wallace - Cornell, Lacrosse
    4/25/14 - Wallace '15 commits to Cornell

    Parker Widhelm - Furman, Lacrosse
    11/14/13 - Widhelm '15 to Furman

    Class of 2014
    Coleman Adams - Lacrosse, High Point
    Findley Bowie - Basketball, Washington & Lee
    John Burke - Lacrosse, Hampden-Sydney
    Baxter Carter - Tennis, Randolph-Macon
    Matt Dunlevy - Baseball, VMI
    Alex Essex - Football, Georgia
    John Fiorelli - Football, Navy
    Austin Fockler - Golf, Hampden-Sydney
    Carter Hayes - Tennis, Sewanne
    Ganon Hingst - Football, Richmond
    Ashby Lupold - Lacrosse, Hampden-Sydney
    Sam Moffatt - Soccer, VMI
    Chandler Shaheen - Lacrosse, Hampden-Sydney

    Class of 2013 
    Christian Alcorn - Soccer, Williams
    Will Bruner - Track, Christopher Newport
    Cole Carns - Lacrosse, High Point
    Jack English - Football, Virginia, DL
    Nathaniel Frazer - Swimming, Mary Washington
    Marshall Hollerith - Football, Washington & Lee
    Robert Janis - Wrestling, Maryland
    Sam O'Ferrall - Sprint Football, West Point
    Porter Reinhart - Baseball, William & Mary, OF
    James Sumpter - Football, Dickinson, DL
    Dallas Tarkenton - Swimming, Mary Washington
    Rodney Williams - Basketball, Drexel, F
    Charlie Yorgen - Baseball, East Carolina, SS

    Class of 2012
    Adam Ball - Golf, VCU
    Cameron Barlow - Football, Christopher Newport
    Tucker Brown - Lacrosse, Hampden-Sydney
    Jordan Chalkley - Football, Hampden-Sydney
    Sam Cottrell - Lacrosse, Roanoke
    Blair Farinholt - Lacrosse, Denison
    Jansen Fraser - Baseball, Richmond
    Jermaine Johnson - Basketball, Canisius/Frank Phillips/Baton Rouge
    Jack McDowell - Track & Field, Davidson
    Worth Osgood - Baseball, Sewanee
    Jim Partee - Football, Occidental
    Henry White - Lacrosse, West Point Prep
    Eddie Whitlock - Track, High Point

    Class of 2011
    Casey Bendall - Lacrosse, Hampden-Sydney
    Thompson Brown - Football (2011), Lacrosse, Virginia
    James Busch - Cross Country, Washington & Lee
    Willy Clarke - Squash, Middlebury
    Patrick English - Crew, Hamilton
    Jack Foster - Lacrosse, Holy Cross
    Casey Fox - Baseball, Haverford
    Brody Hingst - Football, Wofford
    Nate Krey - Soccer, Hampden-Sydney
    Nick Richardson - Cross Country, Washington & Lee
    Ben Thompson - Football, Christopher Newport
    Harrison Vance - GolfPresbyterian
    Rob Vozenilek - Basketball, Virginia (2011-12 & 13-14 seasons)
    David Wesley - Wrestling, Virginia

    Class of 2010
    William Bannard - Baseball, Haverford
    Billy Belt - Swimming, Boston College
    Mark Burlee - Football, Washington & Lee
    Mikey Bogese - Swimming, Yale
    Bryce Chalkley - Golf, Virginia Tech
    Edward Custer - Wrestling, VMI
    James Dunivan - Basketball, Williams
    Kurt Fleming - Baseball, Atlanta Braves (minor-league), Football, Clemson
    Chris Gill - Wrestling, VMI
    Ted Gottwald 
    Wrestling, VMI
    Hiter Harris - Track, Wake Forest
    Campbell Henkel - Baseball, VMI
    Matt Lisk - Swimming & Diving, College of St. Rose
    John McCann - Baseball, Hampden-Sydney
    Rennie Merhige - Wrestling, VMI
    Peter Partee - Football, Washington & Lee
    Loren Phillips - Wrestling , Belmont Abbey
    Todd Thurston - Polo, UVA
    Alec Vozenilek - Football, UVA
    Seth Wagner - Football/Baseball, Hampden-Sydney
    Kyle Wittenauer - Football, Yale

    Class of 2009
    Thomas Andrews - Lacrosse, Washington & Lee
    Tre Craig - GolfHampton University
    Scott DesMarais - Track, Furman 
    Tyler Douglas - Track, Hampton University
    Bart Farinholt - Lacrosse, Denison
    Jackson Freeman - Football, Brown University
    Tom Hart - Basketball, Hampden-Sydney 
    Alex James - Track, William & Mary
    Taylor Jenkins - Lacrosse, VMI
    Ben Katz - Track, William & Mary
    Carlton Logan - Tennis, Elon
    Nick Molloy - Track, UVA
    Tyler Spangler - Wrestling, Air Force 
    John Stillwell - Football, Davidson
    Harrison Tucker - Track, Washington & Lee
    Jeremy Wells - Golf, William & Mary
    Jay Weisbrod - Track, Virginia Tech

    Class of 2008
    Robert Barry - Swimming, Denison 
    Matt Clark - Track and Field, William & Mary
    Luke Erickson - Baseball, Virginia Tech
    Whit Long - Lacrosse, Hampden-Sydney College
    Richard Luck - Football, VMI
    Joseph Makhoul - Ice Hockey, Virginia
    Charlie McCann - Baseball, Boston College
    Neil McGroarty - Lacrosse, Georgetown University
    Joseph Munno - Wrestling, VMI
    Lon Nunley - Football, Bowdoin College
    Joseph Suarez - Golf, Christopher Newport
    Sandy Wall - Lacrosse, Hampden-Sydney
    Cameron Warner - Golf, Franklin & Marshall
    John Wilkinson - Football, Washington & Lee
    CJ Williams - Tennis, VCU

    Class of 2007
    Kevin Donahue - Wrestling, Cornell Iowa
    Thomas Jenkins - Lacrosse, Washington & Lee
    Sam Karn - Football, Elon College
    Andrew Lawrence - Baseball, Boston College
    Craig Philp - Lacrosse, Hampden-Sydney College
    Blair Smith - Football, Hampden-Sydney College
    Matthew Thompson - Football, Hampden-Sydney College
    Austin Wates - Baseball, Virginia Tech, Houston Astros (Class AA Corpus Christi)
    JP Welch - Wrestling, Washington & Lee

    Class of 2006
    Chris Barnes - Football, Randolph-Macon College
    Jon Broscious – Baseball, Princeton
    Daniel Dickerson – Swimming, Princeton
    William Hardy – Basketball, Williams
    Max Hare – Soccer, Princeton
    Malcolm Hines – Football, Washington & Lee
    Thomas Hovis – Football/Lacrosse, Hampden-Sydney College
    Robbie Lockhart - Cross Country, George Washinton
    Kiernan Lofland - Track, William and Mary
    Neil Maclean – Soccer, Johns Hopkins
    George Makhoul- Ice Hockey, William and Mary
    Clarke Miller – Football, Franklin & Marshall
    Byran Pinkston – Swimming, Northwestern
    Philip Pandak – Basketball, The Citadel
    Zach Rolfe – Wrestling, Wesleyan
    Andy Stratton - Baseball, UNC-Wilmington
    Edwin Urey – Football, Amherst

    Class of 2005
    Matt Anderson – Swimming, Washington & Lee
    Nick Bandy - Football, Hampden-Sydney College
    Spencer Brown - Swimming, Wingate
    Matthew Conrad - Lacrosse, Hampden-Sydney College
    Mac Gambill - Soccer, Wofford
    Richard Graham – Football, Virginia Tech
    Fred Johnson – Football, William & Mary
    Charles Kramer – Soccer, Sewanee
    Brandon Nunnally - Football, Randolph-Macon
    Tim Rose – Football/Wrestling, Amherst
    Tyler Schmidt – Wrestling, Johns Hopkins
    Drew Shiembob - Basketball, UVA
    Matthew Shaia - Track, Lafayette
    Gordon Valentine - Lacrosse, UVA

    Class of 2004
    Kirk Adamson – Wrestling, Washington & Lee
    Alex Baruch – Lacrosse, Denison
    Chris Duane – Football, VMI
    Matthew Downs – Track, Mary Washington
    Jay Hughes - Football, Randolph-Macon
    Jay Jennison – Lacrosse, Duke
    Fraser Kempe – Lacrosse, Hamilton
    Tab Wood – Soccer, Sewanee

    Class of 2003
    Michael Hoffman - Baseball, Virginia Tech
    Sam Thomas - Track & Field, Bates

    Class of 2002

    Marshall Tucker - Football, Virginia

    Class of 2001
    Kelly Crockett - Football, West Virginia
    David Londrey - Baseball, Virginia Tech
    Will Paulette - Baseball, VMI

    Class of 2000
    Hamill Jones - Basketball, Washington & Lee
    Jeff Hare - Soccer, Princeton
    Jimmy Hovis - Lacrosse, Hampden-Sydney
    Greg Molenkamp - Baseball, Davidson

    Class of 1998
    Alexander Ayers - Lacrosse, VMI/Hampden-Sydney
    Marshall Croft - Lacrosse, Navy
    Paul Habenicht - Lacrosse, Navy
    Taylor Moorman - Lacrosse, Lynchburg
    John Neal - Lacrosse, Hampden-Sydney
    Scott Oakley - Baseball, Campbell

    Class of 1997
    Andrew Bogle - Football, Richmond
    Matthew Gehring - Lacrosse, VMI
    Pope Hackney - Lacrosse, Washington & Lee
    Michael O'Kelly - Baseball, William & Mary/Atlanta Braves

    Class of 1996
    Charlie Antrim - Lacrosse, Washington & Lee
    Tom Bayliss - Sailing, Yale
    Frank Thorn - Crew, Dartmouth
    Sam Towell - Track & Field, MIT
    John Winter - Tennis, Virginia

    Class of 1995
    Mason Ayers - Lacrosse, VMI

    Class of 1994
    Jack Boyd - Football, Washington & Lee
    Douglas Burtch - Baseball, Emory
    Errett Buis - Track & Field, VMI
     
    Class of 1993
    Charlie Ayers - Lacrosse, VMI
    Wade Blackwood - Baseball/Football, Hampden-Sydney
    George Bland - Baseball/Football, Randolph-Macon
    McGuire Boyd - Football, Washington & Lee
    Roby Hackney - Football, Hampden-Sydney
    Peyton Williams - Football, Washington & Lee

    Class of 1992
    Joe Brockman - Lacrosse, VMI
    Jody Parker - Baseball, Randolph-Macon

    Class of 1991
    Chris Davis - Baseball, William & Mary/St. Louis Cardinals
    Tad DuPriest - Baseball, Randolph-Macon

    Class of 1989
    Jimmy Baber - Lacrosse, Randolph-Macon
    Greg Ballowe - Football, Richmond
    Cole Durrill - Tennis, UNC-Chapel Hill
    J.J. Freitag - Swimming, Stanford
    Gilmer Minor - Baseball, VMI
    John Westfall - Lacrosse, VMI

    Class of 1988
    Bill Berry - Lacrosse, VMI
    Chris Davila - Tennis, VMI
    Chris Mumford - Tennis, UNC
    Patrick O'Ferrall - Baseball, VMI
    John Street - Lacrosse, Virginia
    John White - Baseball, Bucknell
    John Williamson - Lacrosse, VMI
    Jeff Zeigler - Football, VMI

    Class of 1987
    Theron "T" Bell - Baseball, Virginia Tech
    Al Carter - Football, VMI
    Renard Charity - Football, Princeton
    Matt Ott - Lacrosse & Soccer, VMI

    Class of 1986
    Marshall Simpson - Baseball, VMI
    Tom Slater - Baseball, VMI 

    Class of 1985

    Derek McCown - Soccer, VMI (All-Southern Conference, '87 & '88)
    Ren O'Ferrall - Baseball, VMI (1989 Batting Champion)

    Class of 1983
    Scott Davila - Tennis, VMI
    Scott Neff - Baseball, Denison
    Steve Reese - Baseball, Bridgewater
    Will Rosebro - Lacrosse, Virginia
    Kent Savedge - Baseball, Virginia

    Class of 1982
    Rob Martin - Football, Lacrosse, Middlebury College
    Carr Trevillian - Baseball, Virginia

    Class of 1981
    Jeff Davila - Squash, Navy
    Ashby Horner - Rugby, Virginia (two years); Lacrosse, Guilford (two years), U. of Georgia (one year)
    Bill White - Baseball, Washington & Lee

    Class of 1977
    Tom Cain - Tennis, SMU

    Class of 1969
    Farra Alford - Basketball, Alabama

    Class of 1968
    Ed Davis - Baseball, Emory & Henry

    Class of 1967
    James Hovis - Football, Davidson

    Class of 1966
    John Zaharov - Football, Davidson

    Class of 1959   
    Gil Minor - Baseball, VMI

    Class of 1954
    Jim Boyd - Football, Hampden-Sydney
    Jack Parr - Basketball, Kansas State/Cincinnati Royals

    Class of 1947
    Tom Wolfe - Baseball, Washington & Lee 

    Class of 1945
    Lynn Chewning - Football, VMI, Navy, Hampden-Sydney 
    Bill Hawkins - Football, Navy
    Jonathan Jenkins - Football, Dartmouth, Baltimore Colts  
© 2015 St. Christopher’s School. All Rights Reserved.